Skontaktuj się

O nas

Kilka słów o firmie

Nasza firma działa jako przedsiębiorstwo rodzinne już od 1993 roku, produkując różnego rodzaju wagi. Założycielem był Bernard Czekała, który przez wiele lat pracował jako konstruktor wag. Początki naszej działalności związane są z produkcją wag rolniczych, które wykorzystywane były do dozowania pasz do mieszalników.

W 1998 roku udało nam się pozyskać Świadectwo Patentowe, którym jest obecnie chroniona unikalna konstrukcja naszej wagi mieszalnikowej. 

Jednak od samego początku naszej działalności dokładamy wszelkich starań, aby wprowadzać do naszych produktów liczne udogodnienia i innowacyjne rozwiązania. Właśnie dlatego dziś nasza oferta zawiera nie tylko urządzenia i wagi rolnicze, ale także wagi samochodowe oraz przemysłowe. 

Staramy się odpowiadać na zapotrzebowanie naszych Klientów, dlatego każdy nasz produkt jest zawsze dostosowany pod ich indywidualne potrzeby.

Trochę więcej o firmie

Od 2007 roku poszerzyliśmy naszą ofertę o profesjonalną obróbkę CNC metali oraz tworzyw sztucznych. Po pewnym czasie zwiększyliśmy możliwości technologiczne naszego zaplecza, co pozwoliło nam na wprowadzenie usług obróbki CNC na maszynach 3, 4 oraz 5-osiowych.

Posiadamy oprogramowanie CAD/CAM do tworzenia dokumentacji konstrukcyjnej jak i technologicznej – pracujemy w systemach takich jak: DELCAM (PowerMILL), CREO (Pro/ENGINEER), ZW3D. Przy pomocy tego oprogramowania wykonujemy konstrukcję 3D elementów do frezowania lub toczenia oraz tworzymy programy obróbcze na te elementy na frezarki lub tokarki CNC.

Od niedawna nasza firma rozwinęła się również w projektowaniu mieszalni pasz o wysokiej wydajności. Mieszalnie są w pełni zautomatyzowane, a ich wydajność sięga nawet 25 ton/godzinę. Udało nam się zrealizować wiele projektów, które mogą Państwo zobaczyć w naszej galerii w zakładce “Realizacje”.

Poznaj historię naszej firmy

1993
Założenie firmy przez Bernarda Czekałę - rozpoczęcie produkcji pierwszych wag pod mieszalniki
1998
Pozyskanie Świadectwa Patentowego unikalnej konstrukcji naszej wagi podmieszalnikowej
2007
Poszerzenie oferty o profesjonalną obróbkę CNC
2014
Zakup maszyny bramowej umożliwiającej obróbkę w 4-osiach
2014
Rozpoczęcie produkcji przemysłowych mieszalni pasz
2014
Budowa nowego biurowca przy ulicy Sosnowej 55
2016
Zakup 5-osiowego centrum frezarskiego firmy Wemas
2016
Zakup obrabiarki CNC firmy Wemas o przesuwach (X,Y,Z) 2500x1800x800
2023
Powołanie Czekała Sp. z o.o.
2023
Wdrożenie Systemu ERP do zarządzania przedsiębiorstwem