Czy wiesz na pewno ile ładujesz? Może w Twojej firmie potrzebna jest waga najazdowa?

Użytkowanie każdego sprzętu kosztuje – nie wyłączając samochodów. Chcemy więc maksymalnie wykorzystać czas pracy kierowców i możliwości posiadanego taboru. Gdy można ograniczyć listę potrzebnych do wykonania kursów, ładując dokładnie tyle, ile w danym przypadku możemy, czemu tego robić? Dobrze jest, jeśli jest taka możliwość uniknąć sytuacji, gdy np. na sam koniec musimy wysłać pojazd, który pojedzie niemal pusty. Aby nie towarzyszyło temu ryzyko potrzebujemy jednak możliwości dokonania precyzyjnego pomiaru jego masy.

Przeciążanie pojazdów naraża nas na kary

Możliwości taboru samochodowego, zwłaszcza pojazdów ciężarowych, w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat znacznie się zwiększyły. Projektowane starannie podwozia i zawieszenia oraz większe moce silników podniosły ekonomię tego transportu. Nierzadko chcemy podnieść ją jeszcze bardziej, co jednak rodzi istotne zagrożenia. Jednym jest obniżenie bezpieczeństwa, choćby ze względu na zmniejszoną sterowność i wydłużenie drogi hamowania. Z punktu widzenia ogółu użytkowników dróg, dochodzi jeszcze problem ich niszczenia. ITD pilnie wypatruje więc samochodów, które załadowane są ponad miarę i robi to nawet w nocy. Co nam grozi, gdy kontrola wykaże w tej kwestii uchybienia?

Wysokość mandatu zależy od stopnia przeładowania samochodu. Obecnie dla samochodów o masie do 12 ton będzie to od 500 do 5000 zł, natomiast w przypadku cięższych nawet do 10000 zł. To jednak nie jedyny nasz problem. Pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita została przekroczona,jest usuwany z drogi na koszt właściciela. Trzeba także pamiętać o tym, że odpowiedzialność może dotyczyć nie tylko przewoźnika. Niekiedy może on wszak udowodnić, ze to nadawca dokonujący załadunku nie dopełnił obowiązku sprawdzenia go pod kątem wagi.

Przy tym wszystkim tracimy nie tylko pieniądze, ale i czas! Zadbaj więc nie tylko to, by Twój pojazd mógł dotrzeć z ładunkiem na miejsce bez zbędnych przeszkód, ale i Twoich klientów czy kontrahentów!

Wagi samochodowe najazdowe rozwiązują problem

Próby obliczania masy pojazdu lub zestawu drogowego narażone są na ryzyko błędów, zwłaszcza, jeśli masę ładunku znamy tylko w przybliżeniu. Pewny wynik mogą nam dostarczyć tylko wagi samochodowe najazdowe. Oferta firmy Czekała to odpowiedź na wszystkie potrzeby, jakie ma w tym zakresie wiele przedsiębiorstw. Przygotowujemy zarówno klasyczne konstrukcje najazdowe, jak i wgłębione– dzięki temu można w pełni wykorzystać każdą przestrzeń i ułatwić manewrowanie pojazdami. Jako producent mamy dużą swobodę w kreowaniu ostatecznej postaci wyrobu, jesteśmy więc gotowi wychodzić naprzeciw wszystkich oczekiwań naszych Klientów. Najwyższa jakość materiałów i stosowanych rozwiązań technicznych sprawia, że produkowane przez nas wagi z powodzeniem stawiają czoła trudom użytkowania. Zapewniamy także obsługę techniczną. Zapraszamy do kontaktu!

54321
(0 votes. Average 0 of 5)